7 būdai keliauti po pasaulį pigiau-2

Keliauju dažnai ir ši patirtis mane išmokė, kad reikia naudotis kiekviena, net mažiausia proga sutaupyti, nes, paprastai tariant, – kuo daugiau sutaupysite, tuo daugiau pamatysite! Pasidalinsiu savo žiniomis, kaip keliauti kuo pigiau, o tai reiškia – versti puslapį po puslapio nuostabios knygos, pavadinimu PASAULIS.

  1. Tapkite savanoriu

Kai kurios tarptautinės labdaros organizacijos savanoriams siūlo nemokamą apgyvendinimą,. Tai Jūsų galimybė ne tik padėti kenčiantiems, bet ir susipažinti su svetimu kraštu. Tik atminkite, kad daugelyje tokių organizacijų savanorystė trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Taigi pasiruoškite ilgesniam išbandymų laikotarpiui.

  1. Ieškokite bendrakeleivių

Europoje būdas keliauti, susiradus pakeleivių, su kuriais pasidalinsite išlaidas kurui ir, tikėtina, smagiai praleisite laiką, populiarus jau ne vienerius metus. Jis vadinamas „Rideshare“. Tai vienas keliavimo pigiau būdų, kuris man labai patinka. Ne tik sutaupau vieną kitą eurą kurui, bet ir, dažniausiai, smagiai pabendrauju kelionės metu. Nes tiek mane, tiek mano pakeleivius jungia aistra keliauti, o ji suvienija…

  1. Važinėkite autostopu

Teko paragauti ir šios duonos… Ir panašu, kad toks keliavimo būdas niekada neatgyvens. Viskas ko Jums reikia, norint važiuoti autostopu – kelias, pakelta ranka ir gera nuotaika. Žinoma, ir intuicija nepakenks. Juk svarbu paisyti savo saugumo. Galiu pasidžiaugti, kad keliaujant autostopu dar ne kartą nenukentėjau, bet, nepaisant to, išlaikau budrumą.

  1. Surinkite turistų grupę

Ne, kalbu ne apie tai, kad turėtumėte dirbti gidu. Tiesiog daugelis turizmo agentūrų siūlo nuolaidas lėktuvo bilietams ir viešbučiams, jeigu užsakomas didesnis kelionių skaičius. Naudodami socialinius tinklus, galite lengvai susirasti bendraminčių ir sutaupyti.

7 būdai keliauti po pasaulį pigiau-2

  1. Vadinamasis „Couchsurfing`as“

Socialinio tinklo Couchsurfing pavadinimas jau seniai tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu nesavanaudišką dalinimąsi gyvenamuoju plotu ir patirtimi daugelyje pasaulio miestų ir šalių. Pačiam teko keliaujant apsistoti geraširdžių nepažįstamųjų namuose. Prisipažinsiu, šį apgyvendinimo būdą pasirinkau ne tiek dėl galimybės sutaupyti, kiek dėl naujų pažinčių ir noro susipažinti su kitos kultūros atstovais.

  1. Prigriebkite su savimi palapinę

Gali būti, kad tai bus papildomas svoris Jūsų kelioninėje kuprinėje, tačiau mobili nakvynės vieta pagelbės Jums, jeigu užsimanysite pagyventi gamtoje, atitolti nuo miesto šurmulio.

  1. Susikurkite iššūkį (tik ekstremalams!)

Kad ir kaip mėgčiau keliones, dar neteko pasinaudoti šiuo būdu, bet, tikiu, kad Jums gali pavykti, jei tik turite nuotykių ieškotojo gyslelę… Viena iš pagrindinių šiuolaikinių patyrusių keliautojų pramogų – daryti ką nors beprotiško. Pavyzdžiui: apkeliauti Europą pėsčiomis, įveikti Everestą su minimaliu kiekiu specialios įrangos ar senu automobiliu pervažiuoti didžiąsias pasaulio šalis. Jeigu esate vienas iš šio punkto pavadinime minėtų ekstremalų ir sugalvosite savo originalią idėją, kaip pritraukti rėmėjų dėmesį, tai galėsite nušauti net ne du, o iškart tris zuikius: iki soties pakeliauti, išgarsėti ir užsidirbti pinigų. Tik iš pradžių įsitikinkite, kad Jūsų negąsdina tokie nemalonumai, kaip fizinis nuovargis ir įvairūs sunkumai.

Neslėpsiu, pats esu pasinaudojęs ne visais patarimais, bet daugelį jų patyriau savo kailiu ir išties sutaupiau. Prieš pradėdami taikyti patarimus savo kelionėms, apsispręskite: ar norite keliauti, ar keliauti maksimalaus komforto sąlygomis? Jeigu Jums svarbi antroji sąlyga – šie mano patarimai Jums netiks. O štai, jeigu – pirmoji, turite suprasti, kad kartais teks autobusu ar, kaip jau minėjau, net autostopu pasivažinėti, o ne tingiai snausti lėktuve, ir gyventi ne paties aukščiausio komforto sąlygomis. Jeigu toks kelionių formatas Jums tinka – pirmyn į kelią!