sklandymas parasparniu - ManoTurzmas.lt

Taigi, mano turizmo kelionių gidą norėčiau pradėti šiuo straipsniu apie įspūdingiausias aktyvaus laisvalaikio pramogas pasaulyje.

Norite pajusti adrenalino pojūtį nuostabiausiose pasaulio vietose? Laikote save sportišku nuotykių fanatiku? Norite nugalėti savo baimes? O gal tiesiog norite aktyviai praleisti laiką keliaudami ir nežinote nuo ko pradėti? Štai jums trumpas sąrašas 8-nių sporto ir laisvalaikio praleidimo būdų įvairiose pasaulio vietose:

1. Skrydis parasparniu (angl. paragliding). 

Skrydis parasparniu yra netik pramoginis bet ir sporto šaka. Parasparnis sudarytas iš labai lengvų medžiagų, neturinčių standžios struktūros ar motoro. Šios struktūros dėka jūs galite valandų valandas sklandyti ore virš šiltų oro srovių, skirtingai negu su parašiutu. Jeigu neesate patyręs šioje srityje, skrisite su profesionalu, kuris ir valdys jūsų parasparnį.

Šią pramogą galite išbandyti ir Lietuvoje ne vienoje vietoje. Ir jeigu oro ir vėjo sąlygos leidžia skristi nors ir iš vieno Lietuvos krašto į kitą.

Geriausia vieta pasaulyje šiai pramogai yra:  Pranzūzijos Alpės (angl. Hautes Alps) Tai nuostabi vieta važiuoti slidinėti žiemą, tačiau vasarą tai tampa parasparnių rojumi.

2. Nardymas su deguonies balionu

Nardymas yra veikla atliekama po vandeniu, turint specialią nardymo įrangą, leidžiančia lengvai plaukti ir kvėpuoti po vandeniu, bei grožėtis povandeniniu pasauliu.

Lietuvoje ši pramoga labai populiari Trakų ir Molėtų ežeruose, kuriuose gausu augalijos ir gyvūnijos.

Tačiau mėgstamiausia turistų vieta pasaulyje yra Punta Gorda, Kosto Rikoje.

3. Slidinėjimas

Slidinėjimas tai žiemos meto pramoga, atlieka kalnuotose vietovėse. Pagrindinis šios pramogos įrankis yra slidės. Lietuviams ši pramoga nėra svetima, manau ne vienas esate ją jau išbandę. Be to gyvenant Europos centre labai patogu nukeliauti į tokias šalis kaip Austrija ar Italija.

4. Plaukimas baidare arba kanoja. 

Dar viena pramoga, kurios tikriausiai nei vienam pristatinėti nereikia. Lietuvoje labai populiarios dvivietės baidarės. Atėjus vasarai visi susirenkame grupelę žmonių ir traukiame prie sraunių Lietuvos upių, tokių kaip: Ūla, Merkys, Verknė ir t.t

Tačiau jeigu taip atsitiko, jog keliaujate į Norevegiją, būtinai aplankykite Sognės fjordą, tai antras pagal dydį, nuostabaus grožio fjordas pasaulyje. Plaukiant baidare šiuo fjordu, neišdildomi įspūdžiai garantuoti!

5. Haikingas (angl. Hiking).

Tai paprasčiausias ėjimas, žygiavimas, dažniausiai propaguojamas kalnuotose vietovėse. Labai populiarus JAV ir Kanadoje. Daug kam tai gali atrodyti nuobodi ir didelių įspūdžių neteikiantis laisvalaikio praleidimas, man irgi taip atrodė, tačiau po pirmo kopimo į vieną iš Kalifornijos viršukalnių mano mąstymas pasikeitė: grynas oras, nuostabūs vaizdai, pribloškiančios aukštumos, puiki treniruotė kojoms bei plaučiams ir visa tai nemokamai!

Lietuvoje dažnai rengiami įvairūs žygiai grupėmis, naktiniai žygiai ar keliavimas istorinėmis vietomis.

6. Plaukimas banglente (angl. surfing)

Tai ekstremalus sportas, atliekamas jūroje arba vandenyne, kur didelės bangos. Stovint ant banglentės (plaukimo lentos) stengiamasi išlaikyti pusiausvyrą ir nešamų bangų pagalba, tiesiog skrieti vandeniu. Šis sporas kilęs iš Havajų. Tačiau yra puikių vietų Indonezijoje ar net Prancūzijoje. Žinoma prireiks laiko kol išmoksit, tačiau patikėkit manimi, tikrai verta.

7. Mynimas kalnų dviračiais

Tai sportas ar keliavimo būdas dviračiu, kalnuotomis vietovėmis. Dviračiai yra specialiai pritaikyti kalnams, super patvarūs ir patogūs, turintys puikią amortizaciją. Šis keliavimo būdas gali pareikalauti nemažai ištvermės. Tačiau mažiau patyrę gali išbandyti šį laisvalaikio praleidimą, mažiau kalnuotose vietovėse, o norintys gauti maksimalių neišdildomų įspūdžių turėtų rinktis vieną populiariausių pasaulio vietų, kalnų dviračiams, tai Prancūzijos Alpės.

8. Šuolis su guma  (angl. Bungee jumping)

Šuolis su gumaŠuolis su guma, tai veikla apimanti šokinėjimą nuo aukštų struktūrų, prisirišus prie didelės elastingos gumos. Struktūra paprastai gali būti bet koks stabilus aukštas objektas, toks kaip tiltas, bokštas, kranas ir t.t. Tačiau tai gali būti ir dar ekstremaliau, kaip pavyzdžiui šuolis su guma iš sraigtasparnio ar oro baliono.

Tai nuostabus laisvo kritimo potyris, kuris sustabdytas amortizuojančios gumos, todėl nusileidus dar tenka ir pakyboti žemyn galva, kol esate nukabinami arba užtraukiami į viršų.

Šuolis taip pat dažnai atliekamas virš vandens telkinių, kas jį padaro dar smagesniu ir ekstremaliu, nes apačioje esantis skaidrus vanduo suteikia didesnį aukščio jausmą, o nušokus dažnai galima ir panerti galva į vandenį, tai jau priklauso nuo jūsų pageidavimo.

Lietuvoje tai galite išbandyti nuo Trijų Mergelių tilto Kaune arba nuo Televizijos bokšto Vilniuje. Tačiau Lietuvoje šuolio su guma sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Tačiau jeigu norite gauti maksimalų adrenalino pojūtį ir  tuo pačiu pakeliauti, geriausia vieta tai padaryti yra Kvinstaunas (angl. Queenstown), Naujoji Zelandija. Įsivaizduokite tai save darančius nuo Naujoje Zelandijoje, 300 metrų aukštyje, stovinčius ant didžiojo kanjono, kur atsiveria nuostabus kraštovaizdis, virš apačioje tekančios upės. Nėra nieko geriau!