Kelionė į Vietnamą - 1 dalis: įspūdžių įvairovė

Susipažinkite: šalis, apdovanota žavingomis pakrantėmis ir paplūdimiais, smaragdo žalumo kalnais, žadą atimančiais gamtos parkais, dinamiškais, gyvais miestais, išskirtine kultūra, istorija ir viena geriausių pasaulyje virtuvių. Visa tai yra Vietnamas.

Vietnamietiška patirtis

Vietnamiečiai yra labai greitai besivystanti tauta. Jos žmonės – energingi, tiesmuki, griežti prekyboje ir iš prigimties gajūs. Kelionės į Vietnamą patirtis yra nepaprastai linksma: atrasite, kad vietiniai mėgsta juoktis (ir, beje, gerti), turėsite daugybę progų bendrauti su jais ir išgirsti jų pasakojimus. Nors Amerikos karas jau pasibaigęs, kur bekeliautumėte šioje šalyje, vis dar matysite jo pasekmes ir liudininkai visur primins apie tai. Tačiau šalis niekada nebuvo palūžusi ir išlaikė savo orumą. Nors ir yra neturtinga, tačiau nėra vargana. Vietnamas vystosi neįtikėtinu tempu. Jei išsiruošėte į kelionę į Vietnamą, turėtumėte pasisaugoti sukčių, bet didelio pavojaus čia nėra. Iš esmės tai saugi šalis, kuri nuostabiai praturtina ir yra be galo įvairi.

Kultūrinė mišrainė

Vietnamas yra patyręs daug įvairių kultūrų įtakų. Pietuose stipriai jaučiamsa indų ir hinduizmo palikimas ne tik išlaikiusiose Čampo šventyklose (tai senoji, iki XIX a. pradžios egzistavusi Čampa valstybė), bet ir prieskoniais turtingoje regioninėje virtuvėje, kur čili aštrumą dažniausiai švelnina kokosas. Pasukite į šiaurę ir aptiksite daugiau ryšių bei panašumų su Kinija. Tarp šių dviejų, tarytum tarpusavyje konkuruojančių, kultūrų ir yra Vietnamas. Jo centrinės provincijos, dailus istorinis uostas Hojanas, karalių palaidojimo vietos, budistų šventyklos pagodos ir imperatoriškoji Hue miesto virtuvė. Ir dar, kelionės į Vietnamą metu pamatysite daug daugiau. Užsitęsusi prancūzų kolonijos istorija akivaizdžiai paliko pėdsaką dailiuose Hanojaus bulvaruose, įspūdinguose Hošimino miesto muziejuose ir (kaip gi be jų) traškiose bagetėse, kavinukėse ant kiekvieno gatvės kampo, įsitvirtinusioje kavos gėrimo kultūroje. O kur dar Amerikos įsikišimas, daugiau nei 50 kalnuotų vietovių būrių ir pasididžiavimas kovoje užgrūdinta ir pergalę pasiekusia valdančiosios komunistų partijos ideologija. Štai jums ir Vietnamas: apsvaigęs, svaiginantis ir nepakartojamas.

Didinga gamta ir sparčiai augantys miestai

Jei norite kelionės į Vietnamą metu pamatyti neužmirštamų vaizdų, ši šalis jums tai suteiks. Nepraleiskite pasiplaukiojimo lazurito mėlynumo vandenyne, kur prisagstyta daugiau nei du tūkstančiai siurrealistiškai atrodančių kalkakmenio salų. Tai Halongo įlanka, įrašyta į UNESCO saugotinų vietovių sąrašą, ir kurios pavadinimas reiškia „vieta, kur drakonas paniro į jūrą“. Anot legendos, tai didžiulis drakonas, daužydamas uodega suformavo kalnų masyvus ir slėnius, o po to paniro į vandenyną ir viską užliejo vanduo. Kyšoti liko tik viršūnės.

Neužmirštamas yra ir važiavimas posūkiais tarp magiškų karstinių Cao Bang kalnų šiaurinėje Vietnamo dalyje, giliau žemyne. Įkopkite kalnų takais ir atraskite nuošalius giminių kaimus prie Sapa ir Bac Ha. Pavyzdžiui, Sinho kaimelį, kurio dar neužpūdo turistai ir kuris išsaugojo savo autentiškumą. Tada nusileiskite į vaizdingus smėlėtus paplūdimius centrinės šalies pakrančių įlankose ir ištyrinėkite Čam ir Condao salų rifus bei užutėkius. Pirmasis šalies greitkelis yra beveik visas negailestingai urbanizuotas, tad verta karts nuo karto iš jo  išsukti ir apžiūrėti, pavyzdžiui, Phong Nha urvų sistemą, arba neseniai lankytojams atidarytą netoli Son Trach esantį Rojaus urvą, kuris manoma yra ilgiausias iš sausųjų urvų žemėje. Bendras jo ilgis siekia daugiau nei 30 kilometrų. Užsukite į nacionalinius parkus, tokius, kaip Cat Tien, ar užburiančias Mekongo deltos žemumas. 72 tūkst. kvadratinių kilometrų užimantis Cat Tien nacionalinis parkas supažindins jus su tropinio lietaus miškų įvairove. Čia vieni vaizdingiausių vaikščiojimo pėsčiomis ir dviračių takų, tai pat paukščių stebėjimo vietos.

Galiausiai, keliones Vietnamas nebus pilna, jei nepatirsite iš didžiųjų miestų plūstančios energijos. Pavyzdžiui, neaplankę šalies sostinės Hanojaus – didžiosios senosios Rytų damos, ar Hočimino miesto – ekonomikos ir tautos variklio, jų energijos šaltinio. Šiame mieste verta apžiūrėti Išgyvenusiųjų karą muziejų, skirtą Kinijos ir Amerikos karų nusikaltimams.

Kelionė į Vietnamą – 2 dalis: naujųjų sutikimas kitaip