­
22 03, 2019

Greitieji kreditai – išeitis, norintiems pakeliauti

Greitieji kreditai – išeitis, norintiems pakeliauti

Turbūt kelionės – ne tik mano, bet ir daugelio mano bendraminčių bendra aistra. Jau rašiau, kokiais būdais galima pakeliauti po pasaulį pigiau. Apie tai skaitykite čia. Tačiau, ką daryti, jeigu netgi ėmęsi priemonių, kaip keliaujant sutaupyti, pačiai išvykai neturite pakankamai pinigų? Puikia išeitimi gali tapti greitieji kreditai. Žinoma, prieš paimant kreditą, turite gerai apgalvoti savo finansines galimybes jį grąžinti. Kitu atveju, gali tekti skaudžiai nudegti. Taigi, protingai įvertinus savo finansinę padėtį, galėsite jau netrukus išskristi į Šeišelius ar Maldyvus. Šiame straipsnyje plačiau papasakosiu apie savo patirtį kelionėms imant greituosius kreditus.

Daugelis kredito įmonių seniai suprato, kad lietuviai kelionėms išleidžia ne ką mažiau, nei remontui ar aukštajam mokslui. Juk kartais taip norisi pailsėti nuo pilko Lietuvos dangaus ir nukeliauti ten, kur amžinai žalia ir saulė šviečia kone ištisus metus. O jeigu šį norą iššaukia bjaurus žiemiškai niūrus oras, tikimybė, kad kelionei teks imti kreditą, išauga. Juk tai pats šildymo sezono įkarštis, kai taip sunku sutaupyti vieną kitą eurą dėl nemažų šildymo sąskaitų. Kai pradėjau domėtis kelionėmis ir dar buvau neįsisąmoninęs būdų, kurie padeda sutaupyti, norint pakeliauti po pasaulį, man taip pat teko pasinaudoti greitųjų kredito įmonių paslaugomis.

Pagrindinis dalykas, kurio pasimokiau per tuos kelis kartus, kai teko paimti paskolą kelionei įsigyti, tas, kad reikia labai atidžiai suplanuoti kelionėje laukiančias išlaidas. Kur norėsite nueiti? Ką aplankyti? Ar Jums įdomesnis pasyvus, ar aktyvus poilsis? Turbūt daugelis sutiks su teiginiu, kad kuo aktyvesnis poilsis, tuo daugiau išlaidų jis pareikalaus. Juk vienoks kelionės biudžetas Jūsų lauks, nusprendus kiauras dienas gulinėti šalia viešbučio baseino, besilepinant saulės voniomis ir kitoks, jeigu norėsite paskraidyti parasparniu, palakstyti vandens motociklu, apvažiuoti lankomą vietovę išnuomotu automobiliu, o gal net imtis visko iš karto.

Kai jau tiksliai žinosite, kokia suma, kelionės išlaidoms padengti Jums reikalinga, pradėkite ieškoti palankiausio varianto. Iš patirties galiu pasakyti, kad labai patogus variantas, renkantis kredito įmonę, pasirinkti vieną iš tokių, kurios leidžia kredito grąžinimo pradžią atidėti keliems mėnesiams. Juk ne paslaptis, kad kelionėje, kad ir kaip gerai apskaičiuotume jai skiriamas išlaidas, išsileidžiame tiek, kad grįžus namo dar bent mėnesiui tenka susiveržti diržus.

Jeigu manote, kad kreditas kelionei – lengvabūdiškas pasirinkimas, tikrai klystate. Juk kelionės praplečia mūsų pasaulio pažinimo žemėlapį ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Man labai patinka kažkieno pasakyti išmintingi žodžiai, kad pasaulis – tai knyga ir kas nekeliauja, tas pasilieka ties pirmuoju puslapiu. Tad drąsiai leiskitės į šios margos planetos pažinimo keliones, nes niekas kitas taip neplečia akiračio, kaip kelionės. Svarbiausia, jei skolinsitės šiam tikslui, – gerai viską pasverkite ir apsvarstykite.

25 06, 2017

Gyvenimas ir poilsis Šventojoje. Nuomotis ar įsigyti?

nameliu nuoma sventojojenameliu nuoma sventojoje

Šventoji – nedidelis kurortinis miestelis, esantis 12 kilometrų atstumu į Šiaurę nuo Palangos. Poilsiautojai pamėgo palyginus ramią Šventosios aplinką, nedideles poilsio namelių kainas. Tačiau, ar iš tiesų nuoma – geriausia išeitis? Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad, žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos, nekilnojamojo turto kurortiniuose miestuose įsigijimas atsiperka su kaupu. Juk įsigiję nekilnojamąjį turtą kurortiniame mieste, Jūs galėsite ne tik asmeniškai naudotis šiuo turtu, bet ir pradėti nedidelį nuomos verslą. Tačiau, kiekvienas poilsiautojas turėtų šią situaciją įvertinti iš savo varpinės. Bet kokio verslo pradžia susijusi su galima rizika. Tad svarbu pasverti visus „už“ ir „prieš“.

Nuomos kainos Šventojoje

Vis dėlto, prieš kalbėdami apie galimus vieno ar kito sprendimo privalumus ir trūkumus, susipažinkime su nuomos kainomis Šventojoje. Norėdami išsinuomoti paprastą namelį ar kambariuką privačiame name ir sutikdami pasitenkinti minimaliais patogumais, turėtumėte pasiruošti apytiksliai 5–10 eurų vienam asmeniui. Siekdami prabangesnio varianto, su visais patogumais ir rinkdamiesi poilsiui skirtus kompleksus ar viešbučius, neišsisuksite be keliasdešimties eurų. Kartais gali tekti paploti ir 100–200 eurų.

Kainos mums aktualios, nes bandysime išsiaiškinti, ar palanku patiems tapti šio verslo dalimi, įsigijus nekilnojamojo turto Šventojoje. O galiausiai, jeigu ir netrokštate pradėti nuomos verslo, pasiaiškinsime, kokiais privalumais (neskaitant galimo pelno) pasižymi nuosavo gyvenamojo turto įsigijimas šiame kurorte.

Nekilnojamojo turto Šventojoje įsigijimas – nepasiekiamas tikslas?

Ilgalaikėje perspektyvoje, įsigytas nekilnojamasis turtas atperka investicijas. Kita vertus, taip visus gąsdinanti banko paskola, be kurios turbūt neišsiverčia didžioji dalis nekilnojamąjį turtą įsigyjančių asmenų, nėra tokia jau nepakeliama našta, kaip priimta manyti. Jai įmanoma pasiruošti iš anksto.

Pabandykite apie pusmetį, kiekvieną mėnesį, atsidėti būsimosios įmokos dydžio sumą. Tokiu būdu Jūs įprasite pragyventi su mažesniu biudžetu. Tačiau, taip pat privalote būti bent iš dalies garantuoti, kad artimiausiu metu išlaikysite dabartinę finansinę padėtį.

Nuomos verslas Šventojoje – ar sezoniškumas nenusveria galimos finansinės naudos?

Deja, bet Šventajai itin būdingas sezoniškumas, kuris ne taip smarkiai jaučiamas tokiuose kurortuose, kaip Druskininkai ar Birštonas. Šventosios populiarumas į aukštumas šauna liepos-rugpjūčio mėnesiais. Kitais metų laikais šis miestelis gana tuštokas ir negausus turistų.

Tačiau, turistų skaičius, kurio galite tikėtis sulaukti sezono metu, yra išties nemažas. Dauguma lietuvių jau pavargo nuo triukšmingosios Basanavičiaus gatvės ir yra linkę rinktis ramesnę Šventosios aplinką. Tad, grįžkime prie nuomos kainų. Paskaičiavus jas keturių asmenų šeimai, minimaliam 2–3 dienų nuomos laikotarpiui, gauname ganėtinai apvalią sumą, prasidedančią nuo 40 eurų. Ir tai tik minimaliausia suma už trumpiausią galimą poilsio laiką.

Įsigyti nekilnojamąjį turtą Šventojoje – apsimoka

Investicija į nuomos verslą Šventojoje – naudinga ir, su laiku, atsiperkanti keleriopai. Tačiau, ši nauda pajuntama ne iš karto. Verslas – tokia sritis, kurioje svarbu mąstyti kelias dešimtis metų į priekį. O jeigu verslo kūrimas Jūsų nedomina, pagalvokite apie tai, kad įsigyti nekilnojamąjį turtą kurortiniame mieste ekonomiškai naudingiau, nei kasmet ploti nemažas sumas už jo nuomą. Be to, kaip byloja liaudies išmintis, „namai ne kiškis – nepabėgs“. Nuosavas būstas pajūryje džiugins ir Jūsų šeimos ateities kartas.

Žinoma, svarbi ir atsakomybė, kurią prisiimate, tapdamas nekilnojamojo turto savininku. Privalote įsitikinti turto saugumu. Nepamirškite, kokios svarbios yra patikimos lauko durys, bei uždara automobilių aikštelė. Tai minimalios priemonės, užtikrinančios saugumą. O saugiuose namuose miela ir smagu ilsėtis drauge su šeima. Tiek Jums, tiek galimiems nuomininkams.

22 11, 2016

Provanso stiliaus lauko durys. Sveiki atvykę į Alpių ir levandų rojų!

Provanso style door

Sveiki! Džiaugiuosi, kad jau kurį laiką keliaujate ir rūpinatės savo sveikata ir buitimi drauge su manimi. Kiekvienas mūsų siekiame gražesnės namų aplinkos… Tikiuosi, kad šį siekį įgyvendinti nors iš dalies padedu ir aš, šiame tinklaraštyje talpinamais straipsniais. Jeigu skaitėte mano straipsnį apie egzotiško stiliaus lauko duris, manau, kad Jums patiks ir pastarasis. Tik šį kartą įkvėpimo sėmiausi ne iš Tolimųjų Rytų, o iš Pietų Prancūzijos regiono – Provanso.

Provansas – gamtos ir kultūros sintezė

Viešint šiame rojaus kampelyje mane pakerėjo jo gamtos tyrumas. Užburiantys Alpių kraštovaizdžiai Rytuose ir tarsi į tylią meditaciją panardinančios Ronos upės žemumos Vakaruose. Šis regionas išsiskiria gamtos ir kultūros derme, juk Provansui priklauso tokie Prancūzijos kultūros, turizmo ir prekybos perliukai, kaip Nica ir Kanai. Provanso stilius – tai gamtos ir kultūros sintezė, kurioje viskas itin trapu ir švelnu.

Tad galite nujausti, kad šiandien, kalbėdamas apie durų puošybą Provanso stiliumi, dažnai minėsiu pastelines spalvas ir natūralius dekoro būdus. Jokių blizgių paviršių, kuo mažiau įmantrybių. Provansas – tai, visų pirma, ramūs interjero ir eksterjero sprendimai. Čia lauko ar buto durų paskirtis yra susilieti su bendru būsto stiliumi, o ne tapti jo akcentu. Todėl taip dažnai naudojamos pastelinės spalvos, o pagrindiniu dekoro elementu tampa natūralaus žavesio durims suteikianti sendinimo technika.

Provanso spalvos

Durys, kaip ir minėjau, dažomos pastelinėmis spalvomis, o po to meistrai joms suteikia sendinimo efektą. Tai pasiekiama specialiomis mechaninėmis arba cheminėmis technikomis. Patikėkite manimi, tokios lauko durys atrodo įspūdingai. Ir visai nesvarbu, kad pagrindinis jų išskirtinumas – natūralumas. Juk ne be reikalo sakoma, kad natūralumas paperka.

Be to, ar žinojote, kad Provansą galima charakterizuoti, naudojant septynias spalvas? Kiekviena iš šių spalvų apibūdina vieną ar kitą Provansui būdingą gamtos ar kultūros elementą. Raudona – tai vynas, oranžinė – namai, geltona – alyvuogių aliejus, žalia – alyvuogės, žydra – dangus, turkio spalva – vanduo, violetinė – levandų laukai.

Tačiau, nusprendę puošti šiomis spalvomis savo lauko duris, atminkite, kad turėtumėte teikti pirmenybę prislopintiems, pasteliniams jų atspalviams. Tai: balta, alyvinė, dramblio kaulo, pilkšvai melsva, šviesiai geltona arba šviesiai violetinė, rudai rausva.

Dizaino paprastumas – vienas Provanso stiliaus pranašumų

Provanso stilius jau daugiau nei šimtmetį daugelį žmonių džiugina harmoningumu ir lengvumu. Šias savybes nulėmė pati gamta. Žinoma, Provanso stiliaus lauko durys įspūdingiausiai atrodys atitinkamo stiliaus elementais papuoštuose namuose, kuriuos vyrauja Pietų Prancūzijos dekoro dvasia. Tad nusprendus pasendinti ir pastelinėmis spalvomis nudažyti lauko duris, teks Provanso štrichais paįvairinti ir interjerą.

Spalvų švelnumas ir Pietų Prancūzijos šiluma atsispindi mažiausiose interjero ir eksterjero detalėse. Lauko durys, papuoštos pagal šio stiliaus reikalavimus, išsiskiria dekoro paprastumu ir pastelinėmis spalvomis. Geras sprendimas – naujam gyvenimui prikeltos, restauruotos senos durys. Tačiau puikiai tiks ir naujos, bet vizualiai pasendintos lauko durys.

Provanso stiliaus lauko durys gaminamos tik iš natūralių medžiagų. Daugiausiai, tai medinės durys, be plastiko ar metalo elementų. Taip pat galima naudoti medžio imitacijos plokštes. Dekorui tiks gamtos ir gėlių motyvai, tiesios linijos ir nedideli langeliai. Taip pat su sendintu durų stiliumi gražiai derės kaustyti papuošimai.

Provanso stiliaus lauko durys – tai grožis, gracingumas ir elegancija, derantys su paprastumu ir švelniu grubumu. Tai dermė elementų, turinčių Jums priminti Pietų Prancūzijos grožį. Papuošę savo namus šio stiliaus elementais, įsitikinsite, kad unikalumas glūdi paprastume! Bon voyage![/fusion_text]

20 10, 2016

Saugumas vandenyje

saugumas vandenyje

Sveiki! Jau rašiau apie sporto naudą ir tai, koks svarbus yra grūdinimasis. Vandens sportas arba tiesiog smagus laiko leidimas prie vandens telkinių yra neatsiejamai susijęs su ką tik paminėtomis temomis. Na, o kalbėti apie vandens pramogas – ne vėlu bet kuriuo metų laiku. Juk daugelis mūsų jau pamėgo poilsines keliones į šiltuosius kraštus. Todėl galime vieną akimirką bambėti dėl apniukusio Lietuvos dangaus, o už poros valandų mėgautis žydrais Maljorkos paplūdimiais.

Liūdna statistika

Na, o kur poilsis ir pramogos – ten, neišvengiamai ir, kartais, pernelyg lengvabūdiškas požiūris į saugumą. Prisipažinsiu, kad ir aš pats atostogaudamas kartais užmirštu elementarias savisaugos taisykles. Todėl nusprendžiau šiame straipsnyje priminti, kokių atsargumo priemonių reikia laikytis, poilsiaujant prie vandens.

Šią temą paliesti mane paskatino ir liūdna skendimų statistika. Čia Lietuva ir vėl lenkia kitas Europos šalis. Kitaip, nei kitose pasaulio šalyse, kur daugumą skęstančiųjų sudaro vaikai, Lietuvoje dažniausiai skęsta jauni, darbingo amžiaus vyrai. Ne paslaptis, kad dažnai tai lemia alkoholio suteikiama pernelyg didelė drąsa ir atsiradęs noras pasipuikuoti prieš draugus, pavojingai neriant į vandenį.

Patarimai, padėsiantys saugiai leisti laiką prie vandens

Pirmasis mano patarimas šiuo atveju – nepiktnaudžiaukite alkoholiu prie vandens telkinių. Man pačiam teko matyti drąsuolių, padauginusių svaigiųjų gėrimų, kuriems drąsos demonstravimas užsibaigdavo susitikimu su gelbėtojais. Tiesą sakant, toks scenarijus – vienas laimingesnių. Juk yra daugybė vandens telkinių, prie kurių gelbėtojai nebudi.

Antrasis patarimas – nešokti į vandenį, neištyrus dugno. O į vandenį šokinėti, neišsityrę dugno, linkę ne tik jauni, pernelyg drąsūs vyrai, bet ir vaikai. Jie taip pat priklauso rizikos grupei. Dažniausiai skęsta plaukti nemokantys ar vos mokantys vaikai. Todėl, labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje pradėta kalbėti apie šią problemą ir imtasi prevencijos priemonių.

Saugumas – svarbiausia

Taigi linkiu visiems atostogaujantiems ir mėgstantiems vandens pramogas, atsargumo ir tinkamo situacijos įvertinimo. Juk mes esame brangiausias savo artimųjų turtas. Nesukelkime jiems sielvarto. Ir rūpinkimės vaikais. Prižiūrėkime ir mokykime plaukti! Saugumas – svarbiausias, mėgaujantis vandens malonumais.

21 06, 2016

7 būdai keliauti po pasaulį pigiau

7 būdai keliauti po pasaulį pigiau-2

Keliauju dažnai ir ši patirtis mane išmokė, kad reikia naudotis kiekviena, net mažiausia proga sutaupyti, nes, paprastai tariant, – kuo daugiau sutaupysite, tuo daugiau pamatysite! Pasidalinsiu savo žiniomis, kaip keliauti kuo pigiau, o tai reiškia – versti puslapį po puslapio nuostabios knygos, pavadinimu PASAULIS.

  1. Tapkite savanoriu

Kai kurios tarptautinės labdaros organizacijos savanoriams siūlo nemokamą apgyvendinimą,. Tai Jūsų galimybė ne tik padėti kenčiantiems, bet ir susipažinti su svetimu kraštu. Tik atminkite, kad daugelyje tokių organizacijų savanorystė trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Taigi pasiruoškite ilgesniam išbandymų laikotarpiui.

  1. Ieškokite bendrakeleivių

Europoje būdas keliauti, susiradus pakeleivių, su kuriais pasidalinsite išlaidas kurui ir, tikėtina, smagiai praleisite laiką, populiarus jau ne vienerius metus. Jis vadinamas „Rideshare“. Tai vienas keliavimo pigiau būdų, kuris man labai patinka. Ne tik sutaupau vieną kitą eurą kurui, bet ir, dažniausiai, smagiai pabendrauju kelionės metu. Nes tiek mane, tiek mano pakeleivius jungia aistra keliauti, o ji suvienija…

  1. Važinėkite autostopu

Teko paragauti ir šios duonos… Ir panašu, kad toks keliavimo būdas niekada neatgyvens. Viskas ko Jums reikia, norint važiuoti autostopu – kelias, pakelta ranka ir gera nuotaika. Žinoma, ir intuicija nepakenks. Juk svarbu paisyti savo saugumo. Galiu pasidžiaugti, kad keliaujant autostopu dar ne kartą nenukentėjau, bet, nepaisant to, išlaikau budrumą.

  1. Surinkite turistų grupę

Ne, kalbu ne apie tai, kad turėtumėte dirbti gidu. Tiesiog daugelis turizmo agentūrų siūlo nuolaidas lėktuvo bilietams ir viešbučiams, jeigu užsakomas didesnis kelionių skaičius. Naudodami socialinius tinklus, galite lengvai susirasti bendraminčių ir sutaupyti.

7 būdai keliauti po pasaulį pigiau-2

  1. Vadinamasis „Couchsurfing`as“

Socialinio tinklo Couchsurfing pavadinimas jau seniai tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu nesavanaudišką dalinimąsi gyvenamuoju plotu ir patirtimi daugelyje pasaulio miestų ir šalių. Pačiam teko keliaujant apsistoti geraširdžių nepažįstamųjų namuose. Prisipažinsiu, šį apgyvendinimo būdą pasirinkau ne tiek dėl galimybės sutaupyti, kiek dėl naujų pažinčių ir noro susipažinti su kitos kultūros atstovais.

  1. Prigriebkite su savimi palapinę

Gali būti, kad tai bus papildomas svoris Jūsų kelioninėje kuprinėje, tačiau mobili nakvynės vieta pagelbės Jums, jeigu užsimanysite pagyventi gamtoje, atitolti nuo miesto šurmulio.

  1. Susikurkite iššūkį (tik ekstremalams!)

Kad ir kaip mėgčiau keliones, dar neteko pasinaudoti šiuo būdu, bet, tikiu, kad Jums gali pavykti, jei tik turite nuotykių ieškotojo gyslelę… Viena iš pagrindinių šiuolaikinių patyrusių keliautojų pramogų – daryti ką nors beprotiško. Pavyzdžiui: apkeliauti Europą pėsčiomis, įveikti Everestą su minimaliu kiekiu specialios įrangos ar senu automobiliu pervažiuoti didžiąsias pasaulio šalis. Jeigu esate vienas iš šio punkto pavadinime minėtų ekstremalų ir sugalvosite savo originalią idėją, kaip pritraukti rėmėjų dėmesį, tai galėsite nušauti net ne du, o iškart tris zuikius: iki soties pakeliauti, išgarsėti ir užsidirbti pinigų. Tik iš pradžių įsitikinkite, kad Jūsų negąsdina tokie nemalonumai, kaip fizinis nuovargis ir įvairūs sunkumai.

Neslėpsiu, pats esu pasinaudojęs ne visais patarimais, bet daugelį jų patyriau savo kailiu ir išties sutaupiau. Prieš pradėdami taikyti patarimus savo kelionėms, apsispręskite: ar norite keliauti, ar keliauti maksimalaus komforto sąlygomis? Jeigu Jums svarbi antroji sąlyga – šie mano patarimai Jums netiks. O štai, jeigu – pirmoji, turite suprasti, kad kartais teks autobusu ar, kaip jau minėjau, net autostopu pasivažinėti, o ne tingiai snausti lėktuve, ir gyventi ne paties aukščiausio komforto sąlygomis. Jeigu toks kelionių formatas Jums tinka – pirmyn į kelią!

6 12, 2015

Kelionė į Vietnamą – 2 dalis: naujųjų sutikimas kitaip

Kelionė į Vietnamą – 1 dalis: įspūdžių įvairovė

Kelionė į Vietnamą. 2 dalis: naujųjų sutikimas kitaip

Geriausiai vietnamiečių kultūrinį išskirtinumą parodo jų Naujieji metai, vadinami Tet. Pasirinkite naujametines keliones į Vietnamą ir patys tuo įsitikinsite. Perėjimas iš vieno metų laiko į kitą yra lydimas ritualų (skirtų karščiui, miglai ar lietui išvaikyti) ir švenčių. Jų yra ne vienas per kalendorinius metus, bet didžiausi festivaliai rengiami pasitinkant naujus metus pagal mėnulio kalendorių, tai yra sausio mėnesio pabaigoje arba vasarį. Visoje Rytų Azijoje švenčiami Nauji metai, bet vietnamiečių Tet šventės yra išskirtinės. Čia persipynusios vakariečių Naujųjų metų pasitikimo, Kalėdų, Velykų ir net Padėkos dienos tradicijos. Jūsų laukia egzotinės kelionės į tyrumo ir atsinaujinimo šventę.

Naujametinės kelionės į Vietnamą metu susipažinkite su keliais Vietnamo Naujųjų metų papročiais:

1. Sutvarkomi ir puošiami namai

Tai daroma prieš Tet šventę. Vaikai pasikeisdami šveičia ir mazgoja grindis. Virtuvė būtinai turi būti išplauta penkios dienos iki šventės. Dažniausiai šeimos galva nuvalo dulkes nuo altorių. Tikima, kad kuopiant namus jie bus apsaugoti nuo blogos praėjusių metų įtakos.

2. Pasirenkami nauji rūbai

Tai vaikams labiausiai patinkantis Naujųjų metų momentas. Tėvai nuperka naujus rūbus ir batus beveik mėnuo iki šventės, bet juos apsivilkti galima tik šventės dieną. Dažniausiai tai būna patys puošniausi aprėdai. Vieną naujametinės kelionės į Vietnamą dieną ir jūs galite paskirti garderobo atnaujinimui. Kodėl gi ne?

3. Atsisveikinimo ceremonija su virtuvės dievais

Savaitė prieš Tet šventę kiekviena vietnamiečių šeima surengia atsisveikinimo ceremoniją Ong Tao (virtuvės) dievybei, šiai iškeliaujant į rūmus danguje. Ten jis praneš kaip gyveno šeima per visus metus.

4. Naujųjų išvakarės

Tarp vietnamiečių yra paplitęs tikėjimas, kad dvylika šventų zodiako gyvūnų iš eilės vienas po kito rūpinasi ir valdo visus reikalus šioje žemėje. O Naujųjų metų išvakarėse (vadinamoje Giao Thua šventėje) galima stebėti, kaip savo galias vienas tų gyvūnų (priklausomai nuo metų zodiako ženklo) perduoda kitam. Tuomet savo misiją atlikęs vėl į žemę grįžta ir virtuvės dievas Ong Tao. Kiekvienos šeimos pareiga yra pasitikti jį lauke ir specialios ceremonijos metu palydėti iki virtuvės.

5. Žemės aura

Giao Thua laikas yra pats švenčiausias metuose. Be galo svarbus tampa pirmas namuose apsilankęs svečias. Jei jo aura gera, jei jis gerbiamas, išsilavinęs, įžymus ir sėkmingas žmogus, tuomet šeima perims sėkmę visiems metams. Tai ypač svarbu su verslu susijusiuose namuose.

6. Abrikosų ir persikų žiedai

Pumpurai ir žiedai simbolizuoja naują pradžią. Tet šventės metu visur pardavinėjamos gėlės. Šiauriniame Vietname dažniausiai matysite skaičiai rausvus persikų žiedus. O pietuose, kur klimatas karštesnis, visi namai puošiami geltonais abrikosų žiedais.

7. Raudoni vokai

Iš kartos į kartą keliaujantis paprotys. Raudoni vokai reiškia laimę ir turtą. Dažniausiai vyresni žmonės juos dovanoja jaunesniems. Užklijuotuose vokuose viduje sudėti laimę nešantys pinigai. Kartu duodami išmintingi patarimai, skatinant gerai mokytis, sugyventi su aplinkiniais.

Pasirinkę naujametinę kelionę į Vietnamą pagerbsite ir savo ateinančių metų pasiekimus.

5 12, 2015

Kaip išvengti svorio prieaugio kelionių metu?

kaip ne priaugti svorio

Šiame straipsnelyje nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi ir atskleisti keletą veiksmingų būdų, kurie man padėjo išlaikyti gerą kūno formą ir nepriaugti svorio kelionių metu.

Tik pradėjęs keliauti, po pirmųjų kelionių, dažnai pastebėdavau, kad grįžtu priaugęs keletą kilogramų. Man tas nelabai patiko, todėl pradėjau ieškoti būdų, kaip sveikiau ir aktyviau praleisti savo keliones, kad grįžus nereikėtų vėl valandų valandas praleisti sporto klube, kad susigrąžinti buvusią formą.

Visų pirma rekomenduoju paskaityti šį straipsnį: kaip priaugti svorio? – Jis padės jums suprasti kodėl aplamai jo priaugama.

O štai keletas mano 5 atradimai – patarimai padėsiantys jums išlaikyti reikiamą kūno svorį, ar net pagerinti formą kelionių metu:

  1. Nesvarbu, kur keliaujate nepamirškite savo sportinės aprangos.

Tai jog pamiršote į lagaminą įsidėti sportinę aprangą, gali tapti puikia priežastimi nesportuoti kelionės metu. Neleiskite, kad taip nutiktų. Atvykę į vietą kurioje apsistosite, pasidėkite sportinę aprangą matomoj vietoj, patikėkite, tai bus puikus priminimas ir paskatinimas sportuoti. Jeigu to nepadarysi, ji privers jus jaustis kaltais, jog ją nuvylėte :).

2. Įsidėkite sveiktų užkandžių.

Kelionės metu visada išalkstame ypač jeigu kelionė buvo ilga. Todėl dažnai valgome tai kas papuola po ranka ar lengviausia įsigyti ir tai dažniausiai būda – Saldumynai. Kad to išvengtumėte įsidėkite sveiktų užkandžių tokių kaip vaisiai ar riešutai, jie leis numalšinti alkį iki tol kol atvyksite ir pasigaminsite ar nusipirksite „padoraus“ maisto.

3. Suplanuokite sporto tvarkaraštį.

Būtinai iš anksto susiplanuokite, kur, kada ir kokiu dienos metu sportuosite. Geriausia – užsirašykite. Rasti, kur sportuoti, tikrai neturėtų būti sunku. Dauguma viešbučių turi sporto sales, o jeigu ne visada galima rasti sporto klubą, vietovėje kurioje apsistosite, nebent keliaujate į džiungles. Bet tuomet rasti, kur sportuoti net ir ieškoti nereikia, dedatės sportbačius ir bėgat grožėtis gamta. Sportui nebūtina skirti valandų valandas, užtenka net ir pusvalandžio, kad šiek tiek suprakaituotumėte ir jaustumėtės žvaliai visą dieną. Žinoma, kuo trumpesnė treniruotė, to jos intensyvumas turėtų būti didesnis. Tik nepamirškite apšilimo, jog po to nereiktų kentėti skausmų visos kelionės metu.

4. Valgykite protingai.

Žinau, jog keliaujant dažnai norisi išbandyti vis kažką naujo. Bet, jog sužinotumėte skonį, nebūtina prisikimšti iki soties. Jeigu patiekalas didelis visada galite pasidalinti su draugu jeigu keliaujate ne vienas, ar paprašyti išsinešimui, jeigu yra tokia galimybė. Bet visada prisiminkite, savo kelionės tikslą ir susitelkite į jį. Nebent jos tikslas yra išragauti visą šalies virtuvę ir priaugti svorio, visada žinokite, jog yra daug įdomesnių dalykų nei valgyti. Ir jeigu prieš kelionę nusprendėte, jog metas keliauti sveikai, taip ir darykite. Po kelionės grįšite daug laimingesni, žinodami, kad įgyvendinote savo tikslą ir nepalūžote.

5. Leiskite laiką aktyviai.

Nesvarbu, kur keliaujate visada galite susirasti aktyvių pramogų, tai mano įdomiausia kelionės dalis. Aš visada pirmiausia internete susirandu veiklą, kuri kažkuo ypatinga tam miestui ar šaliai į kurią keliauju. Visai nesenai rašiau straipsnį 8 įspūdingiausios aktyvaus laisvalaikio pramogos pasaulyje. Rekomenduoju paskaityti, gausite puikių idėjų. Be minėtų pramogų, savo dieną galite aktyvinti jeigu visada tai turėsite omenyje. Pavyzdžiui, vietoj to jog kiltumėte liftu, pasinaudokite laiptais ir sparčiais žingsniukais užbėkite. Daugiau vaikščiokite jeigu atstumas nėra laibai didelis, vietoj to jog visur važiuoti su automobiliu ar viešuoju transportu.

Štai tiek patarimų šiam kartui, jeigu prisiminsiu daugiau, būtinai papildysiu. Tikiuosi jie jums bus naudingi ir jų laikydamiesi galėsite keliauti sveikai ir jaustis nuostabiai. Jeigu jūs taip pat turite kažkokių patarimų, palikite komentarą apačioje. Ačiū jog skaitote.

 

1 12, 2015

Kelionė į Vietnamą – 1 dalis: įspūdžių įvairovė

Kelionė į Vietnamą - 1 dalis: įspūdžių įvairovė

Susipažinkite: šalis, apdovanota žavingomis pakrantėmis ir paplūdimiais, smaragdo žalumo kalnais, žadą atimančiais gamtos parkais, dinamiškais, gyvais miestais, išskirtine kultūra, istorija ir viena geriausių pasaulyje virtuvių. Visa tai yra Vietnamas.

Vietnamietiška patirtis

Vietnamiečiai yra labai greitai besivystanti tauta. Jos žmonės – energingi, tiesmuki, griežti prekyboje ir iš prigimties gajūs. Kelionės į Vietnamą patirtis yra nepaprastai linksma: atrasite, kad vietiniai mėgsta juoktis (ir, beje, gerti), turėsite daugybę progų bendrauti su jais ir išgirsti jų pasakojimus. Nors Amerikos karas jau pasibaigęs, kur bekeliautumėte šioje šalyje, vis dar matysite jo pasekmes ir liudininkai visur primins apie tai. Tačiau šalis niekada nebuvo palūžusi ir išlaikė savo orumą. Nors ir yra neturtinga, tačiau nėra vargana. Vietnamas vystosi neįtikėtinu tempu. Jei išsiruošėte į kelionę į Vietnamą, turėtumėte pasisaugoti sukčių, bet didelio pavojaus čia nėra. Iš esmės tai saugi šalis, kuri nuostabiai praturtina ir yra be galo įvairi.

Kultūrinė mišrainė

Vietnamas yra patyręs daug įvairių kultūrų įtakų. Pietuose stipriai jaučiamsa indų ir hinduizmo palikimas ne tik išlaikiusiose Čampo šventyklose (tai senoji, iki XIX a. pradžios egzistavusi Čampa valstybė), bet ir prieskoniais turtingoje regioninėje virtuvėje, kur čili aštrumą dažniausiai švelnina kokosas. Pasukite į šiaurę ir aptiksite daugiau ryšių bei panašumų su Kinija. Tarp šių dviejų, tarytum tarpusavyje konkuruojančių, kultūrų ir yra Vietnamas. Jo centrinės provincijos, dailus istorinis uostas Hojanas, karalių palaidojimo vietos, budistų šventyklos pagodos ir imperatoriškoji Hue miesto virtuvė. Ir dar, kelionės į Vietnamą metu pamatysite daug daugiau. Užsitęsusi prancūzų kolonijos istorija akivaizdžiai paliko pėdsaką dailiuose Hanojaus bulvaruose, įspūdinguose Hošimino miesto muziejuose ir (kaip gi be jų) traškiose bagetėse, kavinukėse ant kiekvieno gatvės kampo, įsitvirtinusioje kavos gėrimo kultūroje. O kur dar Amerikos įsikišimas, daugiau nei 50 kalnuotų vietovių būrių ir pasididžiavimas kovoje užgrūdinta ir pergalę pasiekusia valdančiosios komunistų partijos ideologija. Štai jums ir Vietnamas: apsvaigęs, svaiginantis ir nepakartojamas.

Didinga gamta ir sparčiai augantys miestai

Jei norite kelionės į Vietnamą metu pamatyti neužmirštamų vaizdų, ši šalis jums tai suteiks. Nepraleiskite pasiplaukiojimo lazurito mėlynumo vandenyne, kur prisagstyta daugiau nei du tūkstančiai siurrealistiškai atrodančių kalkakmenio salų. Tai Halongo įlanka, įrašyta į UNESCO saugotinų vietovių sąrašą, ir kurios pavadinimas reiškia „vieta, kur drakonas paniro į jūrą“. Anot legendos, tai didžiulis drakonas, daužydamas uodega suformavo kalnų masyvus ir slėnius, o po to paniro į vandenyną ir viską užliejo vanduo. Kyšoti liko tik viršūnės.

Neužmirštamas yra ir važiavimas posūkiais tarp magiškų karstinių Cao Bang kalnų šiaurinėje Vietnamo dalyje, giliau žemyne. Įkopkite kalnų takais ir atraskite nuošalius giminių kaimus prie Sapa ir Bac Ha. Pavyzdžiui, Sinho kaimelį, kurio dar neužpūdo turistai ir kuris išsaugojo savo autentiškumą. Tada nusileiskite į vaizdingus smėlėtus paplūdimius centrinės šalies pakrančių įlankose ir ištyrinėkite Čam ir Condao salų rifus bei užutėkius. Pirmasis šalies greitkelis yra beveik visas negailestingai urbanizuotas, tad verta karts nuo karto iš jo  išsukti ir apžiūrėti, pavyzdžiui, Phong Nha urvų sistemą, arba neseniai lankytojams atidarytą netoli Son Trach esantį Rojaus urvą, kuris manoma yra ilgiausias iš sausųjų urvų žemėje. Bendras jo ilgis siekia daugiau nei 30 kilometrų. Užsukite į nacionalinius parkus, tokius, kaip Cat Tien, ar užburiančias Mekongo deltos žemumas. 72 tūkst. kvadratinių kilometrų užimantis Cat Tien nacionalinis parkas supažindins jus su tropinio lietaus miškų įvairove. Čia vieni vaizdingiausių vaikščiojimo pėsčiomis ir dviračių takų, tai pat paukščių stebėjimo vietos.

Galiausiai, keliones Vietnamas nebus pilna, jei nepatirsite iš didžiųjų miestų plūstančios energijos. Pavyzdžiui, neaplankę šalies sostinės Hanojaus – didžiosios senosios Rytų damos, ar Hočimino miesto – ekonomikos ir tautos variklio, jų energijos šaltinio. Šiame mieste verta apžiūrėti Išgyvenusiųjų karą muziejų, skirtą Kinijos ir Amerikos karų nusikaltimams.

Kelionė į Vietnamą – 2 dalis: naujųjų sutikimas kitaip