Provanso style door

Sveiki! Džiaugiuosi, kad jau kurį laiką keliaujate ir rūpinatės savo sveikata ir buitimi drauge su manimi. Kiekvienas mūsų siekiame gražesnės namų aplinkos… Tikiuosi, kad šį siekį įgyvendinti nors iš dalies padedu ir aš, šiame tinklaraštyje talpinamais straipsniais. Jeigu skaitėte mano straipsnį apie egzotiško stiliaus lauko duris, manau, kad Jums patiks ir pastarasis. Tik šį kartą įkvėpimo sėmiausi ne iš Tolimųjų Rytų, o iš Pietų Prancūzijos regiono – Provanso.

Provansas – gamtos ir kultūros sintezė

Viešint šiame rojaus kampelyje mane pakerėjo jo gamtos tyrumas. Užburiantys Alpių kraštovaizdžiai Rytuose ir tarsi į tylią meditaciją panardinančios Ronos upės žemumos Vakaruose. Šis regionas išsiskiria gamtos ir kultūros derme, juk Provansui priklauso tokie Prancūzijos kultūros, turizmo ir prekybos perliukai, kaip Nica ir Kanai. Provanso stilius – tai gamtos ir kultūros sintezė, kurioje viskas itin trapu ir švelnu.

Tad galite nujausti, kad šiandien, kalbėdamas apie durų puošybą Provanso stiliumi, dažnai minėsiu pastelines spalvas ir natūralius dekoro būdus. Jokių blizgių paviršių, kuo mažiau įmantrybių. Provansas – tai, visų pirma, ramūs interjero ir eksterjero sprendimai. Čia lauko ar buto durų paskirtis yra susilieti su bendru būsto stiliumi, o ne tapti jo akcentu. Todėl taip dažnai naudojamos pastelinės spalvos, o pagrindiniu dekoro elementu tampa natūralaus žavesio durims suteikianti sendinimo technika.

Provanso spalvos

Durys, kaip ir minėjau, dažomos pastelinėmis spalvomis, o po to meistrai joms suteikia sendinimo efektą. Tai pasiekiama specialiomis mechaninėmis arba cheminėmis technikomis. Patikėkite manimi, tokios lauko durys atrodo įspūdingai. Ir visai nesvarbu, kad pagrindinis jų išskirtinumas – natūralumas. Juk ne be reikalo sakoma, kad natūralumas paperka.

Be to, ar žinojote, kad Provansą galima charakterizuoti, naudojant septynias spalvas? Kiekviena iš šių spalvų apibūdina vieną ar kitą Provansui būdingą gamtos ar kultūros elementą. Raudona – tai vynas, oranžinė – namai, geltona – alyvuogių aliejus, žalia – alyvuogės, žydra – dangus, turkio spalva – vanduo, violetinė – levandų laukai.

Tačiau, nusprendę puošti šiomis spalvomis savo lauko duris, atminkite, kad turėtumėte teikti pirmenybę prislopintiems, pasteliniams jų atspalviams. Tai: balta, alyvinė, dramblio kaulo, pilkšvai melsva, šviesiai geltona arba šviesiai violetinė, rudai rausva.

Dizaino paprastumas – vienas Provanso stiliaus pranašumų

Provanso stilius jau daugiau nei šimtmetį daugelį žmonių džiugina harmoningumu ir lengvumu. Šias savybes nulėmė pati gamta. Žinoma, Provanso stiliaus lauko durys įspūdingiausiai atrodys atitinkamo stiliaus elementais papuoštuose namuose, kuriuos vyrauja Pietų Prancūzijos dekoro dvasia. Tad nusprendus pasendinti ir pastelinėmis spalvomis nudažyti lauko duris, teks Provanso štrichais paįvairinti ir interjerą.

Spalvų švelnumas ir Pietų Prancūzijos šiluma atsispindi mažiausiose interjero ir eksterjero detalėse. Lauko durys, papuoštos pagal šio stiliaus reikalavimus, išsiskiria dekoro paprastumu ir pastelinėmis spalvomis. Geras sprendimas – naujam gyvenimui prikeltos, restauruotos senos durys. Tačiau puikiai tiks ir naujos, bet vizualiai pasendintos lauko durys.

Provanso stiliaus lauko durys gaminamos tik iš natūralių medžiagų. Daugiausiai, tai medinės durys, be plastiko ar metalo elementų. Taip pat galima naudoti medžio imitacijos plokštes. Dekorui tiks gamtos ir gėlių motyvai, tiesios linijos ir nedideli langeliai. Taip pat su sendintu durų stiliumi gražiai derės kaustyti papuošimai.

Provanso stiliaus lauko durys – tai grožis, gracingumas ir elegancija, derantys su paprastumu ir švelniu grubumu. Tai dermė elementų, turinčių Jums priminti Pietų Prancūzijos grožį. Papuošę savo namus šio stiliaus elementais, įsitikinsite, kad unikalumas glūdi paprastume! Bon voyage![/fusion_text]