saugumas vandenyje

Sveiki! Jau rašiau apie sporto naudą ir tai, koks svarbus yra grūdinimasis. Vandens sportas arba tiesiog smagus laiko leidimas prie vandens telkinių yra neatsiejamai susijęs su ką tik paminėtomis temomis. Na, o kalbėti apie vandens pramogas – ne vėlu bet kuriuo metų laiku. Juk daugelis mūsų jau pamėgo poilsines keliones į šiltuosius kraštus. Todėl galime vieną akimirką bambėti dėl apniukusio Lietuvos dangaus, o už poros valandų mėgautis žydrais Maljorkos paplūdimiais.

Liūdna statistika

Na, o kur poilsis ir pramogos – ten, neišvengiamai ir, kartais, pernelyg lengvabūdiškas požiūris į saugumą. Prisipažinsiu, kad ir aš pats atostogaudamas kartais užmirštu elementarias savisaugos taisykles. Todėl nusprendžiau šiame straipsnyje priminti, kokių atsargumo priemonių reikia laikytis, poilsiaujant prie vandens.

Šią temą paliesti mane paskatino ir liūdna skendimų statistika. Čia Lietuva ir vėl lenkia kitas Europos šalis. Kitaip, nei kitose pasaulio šalyse, kur daugumą skęstančiųjų sudaro vaikai, Lietuvoje dažniausiai skęsta jauni, darbingo amžiaus vyrai. Ne paslaptis, kad dažnai tai lemia alkoholio suteikiama pernelyg didelė drąsa ir atsiradęs noras pasipuikuoti prieš draugus, pavojingai neriant į vandenį.

Patarimai, padėsiantys saugiai leisti laiką prie vandens

Pirmasis mano patarimas šiuo atveju – nepiktnaudžiaukite alkoholiu prie vandens telkinių. Man pačiam teko matyti drąsuolių, padauginusių svaigiųjų gėrimų, kuriems drąsos demonstravimas užsibaigdavo susitikimu su gelbėtojais. Tiesą sakant, toks scenarijus – vienas laimingesnių. Juk yra daugybė vandens telkinių, prie kurių gelbėtojai nebudi.

Antrasis patarimas – nešokti į vandenį, neištyrus dugno. O į vandenį šokinėti, neišsityrę dugno, linkę ne tik jauni, pernelyg drąsūs vyrai, bet ir vaikai. Jie taip pat priklauso rizikos grupei. Dažniausiai skęsta plaukti nemokantys ar vos mokantys vaikai. Todėl, labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje pradėta kalbėti apie šią problemą ir imtasi prevencijos priemonių.

Saugumas – svarbiausia

Taigi linkiu visiems atostogaujantiems ir mėgstantiems vandens pramogas, atsargumo ir tinkamo situacijos įvertinimo. Juk mes esame brangiausias savo artimųjų turtas. Nesukelkime jiems sielvarto. Ir rūpinkimės vaikais. Prižiūrėkime ir mokykime plaukti! Saugumas – svarbiausias, mėgaujantis vandens malonumais.