šiltos lauko durys

Aš visada troškau, kad mano namuose derėtų praktiškumas ir unikalūs interjero sprendimai. Mano aplankytos egzotiškos šalys ir kelionės po jas įkvėpė pasukti galvą, kaip gi mūsų gana šaltam klimatui pritaikyti šiltas lauko duris, kurios būtų ne tik funkcionalios, bet ir primintų egzotiškas šalis, po kurias teko keliauti. Taip mano galvoje gimė rytietiško stiliaus lauko durų idėja.

Gal ir Jus vilioja šis mano sprendimas, bet norite ne tik egzotikos, bet ir šilumos namuose? Šiuo atveju siūlau susimąstyti apie mums visiems įprastų lauko durų keitimą kiek kitokiomis, bet vis vien sandariomis ir nepraleidžiančiomis šalčio į namus, rytietiško stiliaus durimis.

Patariu tokių durų pasižvalgyti ne tik Lietuvos įmonėse, užsiimančiose jų gamyba (nors, be abejo, pagal užsakymą šiais laikais galima pasigaminti labai įvairių dalykų), bet ir užsienio sendaikčių turguose. Tai labai paprasta – jei tik turite svajonę įsigyti šiltas lauko duris, kurios alsuotų tolimųjų kraštų dvasia, susiruošę į kelionę, nepamirškite šio savo noro ir, kaip jau minėjau, aplankykite vieną kitą sendaikčių turgų, o, jeigu leidžia piniginė, – ir vietinius meistrus, užsiimančius durų gamyba ar antikvariatus.

Taigi kelionės neturi būti vien gulėjimas prie baseino. Išvykos į svečias šalis gali tapti nuotykiu, ieškant originalių interjero ar eksterjero detalių. Straipsnio pradžioje pasiūliau man kilusią idėją, susijusią su durimis ir kelionėmis, grįžus iš kurių, galima parsivežti ir šį itin svarbų namų elementą, o dabar plačiau papasakosiu apie tai. Tiksliau tariant, kviečiu pasidomėti durimis, kurios sušildo ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme, nes įneša į namus egzotiškų prieskonių.

Patariu, prieš apsprendžiant būsimąjį dizaino projektą, į kurį, be abejo, bus įtrauktos šiltos lauko durys, pagalvoti apie medžiagų suderinamumą, bei durų ir likusio interjero sintezę. Kelionių dvasia persmelktos šiltos lauko durys gali būti orientalistinio arba, kitaip tariant, Rytų stiliaus. Jis niekada nepaves, nes, kaip ir antikvaras, yra populiarus metai iš metų ir besikeičiančios mados mažai teveikia šio stiliaus elementus.

Taigi kokios tos, kelionių dvasia įkvėptos durys? Jos yra puoštos raižiniais, kartais paįvairintos tradiciniais rytietiškais piešiniais, kurie taip pat išraižomi medyje. Be to, visos detalės pagamintos iš gamtoje randamų medžiagų, dažniausiai – rankomis, nesinaudojant technikos pagalba. Žinoma, tai taikytina tik originalioms, pas užsienio meistrus ar antikvariatuose įsigytoms durims. Jos pasižymi puikia termoizoliacija: žiemą nepraleidžia šalčio, o vasarą – karščio.  Be savo tiesioginės funkcijos, šiltos lauko durys, kurias galite įsigyti keliaudami, dar ir suteikia namams nepakartojamą estetinį atspalvį, juk jos iš tiesų yra meno kūriniai, sukurti šiltųjų kraštų meistrų. Pateiksiu Jums keletą variantų, kaip galima tokias duris priderinti prie Jūsų namų aplinkos dizaino.

Kaip jau rašiau anksčiau, patariu rinktis rytietiško stiliaus duris, nes jos yra funkcionalios ir išsiskiria estetiškumu bei mums giminingomis spalvomis. Rytų interjeras ir eksterjeras (kuris mums šiuo atveju aktualesnis, nes kalbame apie šiltas lauko duris) išsiskiria tų pačių elementų panaudojimo įvairove. Tai jau minėti raižiniai ir piešiniai ant durų, o taip pat tradicinės Rytų kraštams spalvos: išraiškinga geltona, šilta ir lengva ruda, sodri raudona spalva.

Kai jau grįšite iš kelionių po svečias šalis ir, tikiuosi, besididžiuodami savo sėkmingomis paieškomis, įtaisysite namuose šiltas rytietiško stiliaus lauko duris, nepamirškite prie atnaujinto namų eksterjero priderinti ir vidinį patalpų dizainą: kambariams puošti panaudokite širmas, pintus krėslus ir rytietiškus baldus ir turėsite visomis prasmėmis šiltus ir jaukius namus.