namu interjieras

Aleiskit, jog senai nerašiau, tiesiog per remontus namuose buvo sunku surasti laiko prisėsti. Todėl, šį kartą norėčiau būtent apie tai ir pakalbėti – namų remontą ir interjerą.

Galbūt planuojate atnaujinti namus ir trokštate juos užpildyti Tolimųjų Rytų dvasia, tačiau nenorite per daug atitrūkti nuo mums taip įprasto vakarietiško komforto? Tada kviečiu atverti duris Vietnamo stiliaus horizontams. Kodėl Vietnamo? Todėl, kad būtent šios šalies namų puošyboje susipina užburianti Rytų kultūra ir mums tokiu svarbiu komforto pojūčiu pasižyminti Vakarų dizaino mokykla. Grįžęs iš kelionės po Vietnamą, buvau sužavėtas šiuo deriniu. Galbūt tai ir pastūmėjo mane susidomėti tolimosios šalies interjeru ir eksterjeru, kurie, be jau minėtų savybių, pasižymi egzotika ir ekologiškumu.

Sugrįžęs į ūkanotąją Lietuvą labai ilgėjausi egzotiškų spalvų, troškau, kad kelionę į tolimąją šalį primintų kiekvienas namų kampelis. Tad pradėjau nuo kosmetinio remonto. Siūlau ir Jums pamėginti. Visų pirma, perdažiau sienas ir grindis tradicinėmis vietnamietiškomis spalvomis. Jos švelnios ir iš pirmo žvilgsnio visai ne egzotiškos, tačiau jų derinys suteikia namams šilumos ir jaukumo įspūdį, būtent tokiomis spalvomis perdažytos namų sienos pasakoja istorijas apie nesibaigiančią pusiaujo vasarą.

Taigi kokios tai spalvos? Visų pirma, balta, juoda, visi rudos ir bordo spalvos atspalviai, ir kiek ryškesnės ir egzotiškesnės: neryškiai geltona, oranžinė, žalia ir raudona. Drąsiai eksperimentuokite šiomis spalvomis. Ne tik dažydami sienas, duris, ar grindis, bet ir įvesdami vieną kitą tradicinių Vietnamo spalvų interjero detalę: raudonas pagalvėles, žalią lovos užtiesalą arba baltos keramikos vietinių meistrų statulėlę, nes tokie meno kūriniai visada suteikia interjerui autentikos ir įpučia tolimųjų kraštų dvasią į mūsų namų aplinką.

Verta pagalvoti ir apie Vietnamo stiliaus duris. Tradicinės vietnamietiškos durys dažniausiai gaminamos iš raudonmedžio, gausiai puoštos raižiniais, su savotiškais langeliais, kurių vaizdą laužia jau minėti medžio raižiniai. Durys Vietnamo stiliumi – dažniausiai slankiojančios arba specialiai pagamintos taip, kad darinėtųsi per savo plokštumos vidurį į abi puses. Dėl šių išvardintų specifikacijų Vietnamo stiliaus durys mūsų platumų sąlygomis labiau tinka vidaus patalpoms. Patikėkite, tokiomis durimis atitverta svetainė ar miegamasis atrodys iš tiesų egzotiškai.

O dabar noriu Jums papasakoti apie tradicines Vietnamo statybines ir namų puošybos medžiagas. Nusprendę savo namų duris atverti egzotiškajam Vietnamui, turėtumėte naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, tokių, kaip bambukas ir nendrės. Papasakosiu, kaip aš įgyvendinau šią idėją. Ant valgomojo stalo patiesiau keletą bambukinių padėkliukų, svetainėje, priešais židinį, pastačiau pintą krėslą, o miegamojo langus subtiliai pridengiau nendrinėmis žaliuzėmis. Šis akcentas nuostabus tuo, kad juo papuošti namai net žiemą primena vasarišką oazę.

Tačiau Vietnamas – tai ne tik ekologiškos bambuko ir nendrių variacijos, bet ir spalvomis viliojantys paveikslai, tapyti ant šilko bei įspūdingi porceliano gaminiai. Vienu iš tokių meno kūrinių papuošti namai iš karto sužydės naujomis spalvomis, suteiks interjerui prabangos, o jeigu įsigysite tradicinį porceliano indą, jis teiks ir praktinę naudą – nes tokiuose, pagal senovines tradicijas pagamintuose induose, laikomi skysčiai neišgaruoja, o produktai nepelija.

Beieškodami egzotikos, nepamirškime, kad Vietnamas ilgai buvo kolonijine šalimi ir vakariečiai įnešė į šios šalies dizainą europiečių pamėgtą komfortą. Todėl gali būti, kad daugelio interjero detalių, reikalingų pasirinktam stiliui sukurti, nereikės toli žvalgytis. Užtenka paieškoti vieno kito masyvaus, raižyto raudonmedžio krėslo, spintos ar indaujos. Žinoma, idealu būtų antikvaras, bet jei tai ne Jūsų kišenei, tiks ir imitacija. Tiek pirmasis, tiek antrasis variantas susilies su azijietiško stiliaus aksesuarais, apie kuriuos rašėme anksčiau, ir sukurs idealų Vakarų ir Rytų tandemą.