Vonios įrengimas rytietišku stiliumi

Jau minėjau, kad mėgstu keliauti, o grįžęs į gimtuosius namus, noriu jausti aplankytų šalių aidą. Štai kodėl pakankamai dažnai užsiimu namų interjero pertvarka. Mane visada žavėjo Rytų kultūra. Gal dėl to mano kelionių maršrutai dažniausiai nusidriekia šia pasaulio kryptimi ir būtent Rytų dvasią stengiuosi perteikti, kai keičiu namų interjerą. Atrodytų, tai turėtų greitai atsibosti, bet kiekviena Rytų šalis, kurioje teko lankytis, turi skirtingas dizaino tendencijas, štai kodėl man gimsta vis naujų idėjų.

Taip ir maga šia aistra pasidalinti su Jumis, ištikimaisiais mano svetainės skaitytojais. Tikiuosi, kad ir tiems, kurie joje lankosi pirmą kartą, bus įdomu. Jau dalinausi idėjomis, kurias pritaikiau savo interjere, kurdamas Vietnamo stiliaus dizainą. Šiame straipsnyje noriu būti konkretesnis ir kalbėti ne tik apie namų interjerą apskritai, bet konkrečiai – apie vonios remontą, nes tai patalpa, kuri išskirtinai tarnauja mūsų poilsiui, kurioje sutinkame ir palydime kiekvieną dieną.

Vonios įrengimas Rytų stiliumi, kaip pasirodė pradėjus darbus, nebuvo tokia jau lengva užduotis. Užbėgdamas už akių pasakojimo gijai, galiu pasakyti, kad bene sunkiausia dalimi man tapo sienų ir grindų apipavidalinimas, nes norėjau jį atlikti, pasitelkdamas Rytams būdingą mozaikos techniką. Tad teko nemažai pavargti, kol radau tinkamas plyteles ir jas taisyklingai išklojau.

Lašelis istorijos

Higienos procedūroms Rytų šalyse nuo senų laikų skiriamas didelis dėmesys. Tai lėmė specifinį požiūrį į vonios kambario apipavidalinimą. Kadangi prausimasis, higiena ir santechnika Rytuose tapo masiniu reiškiniu anksčiau, nei didžiojoje Europos dalyje, ir tradicijos, susijusios su švarinimosi ritualais, – kur kas senesnės, dažnai siekiančios karalių ir imperatorių laikus. Štai kodėl rytietiškas vonios dizainas dažnai išsiskiria prabanga, tviska aukso spalvomis ir stebina margomis, preciziškomis mozaikomis.

Pagrindinės tendencijos

Pagrindinės tendencijos, kuriomis išsiskiria vonios įrengimas Rytų stiliumi:

  • Sodrus spalvų spektras, kuriame dominuoja ramūs atspalviai, paįvairinti vienu kitu ryškesniu ar aukso spalvos elementu;
  • Natūralių ir ekologiškų gamtinės kilmės medžiagų naudojimas;
  • Medinių, puoštų raižiniais, dekoro elementų naudojimas;
  • Baldų puošyba brangiaisiais akmenimis;
  • Aštrių ir aptakių formų interjero elementų darna;
  • Sienų apipavidalinime naudojamas didelis etninių ornamentų kiekis;
  • Mozaikinės keraminės plytelės;
  • Siuvinėtos tekstilės gausa.

Sienų ir grindų apipavidalinimas

Tam, kad sukurčiau vonioje rytietišką atmosferą, turėjau apgalvoti net mažiausias detales, o pradėjau – nuo sienų ir grindų apipavidalinimo. Jau minėjau, kad tai man kainavo nemažai pastangų. Rinkausi pastelinių spalvų plyteles, paįvairintas auksine ornamentų spalva. Tokiu būdu norėjau suteikti voniai Rytams būdingą subtilios prabangos atmosferą.

Baldai

Kai rinkausi baldus vonios kambario įrengimui, susidūriau su įdomiu reiškiniu – jie pasirodė nepanašūs į jokio kito dizaino baldus. Tai mane nudžiugino, nes galėjau suteikti savo voniai išskirtinumo, bet, kartu, iškilo šiokių tokių nepatogumų, nes nebuvo lengva rasti atitinkamo stiliaus baldų. Jų rasi anaiptol ne kiekvienoje baldų parduotuvėje. Tad kai ką teko gamintis pagal užsakymą.

Arkos

Kai, besidomėdamas rytietišku vonios apipavidalinimu, sužinojau, kad jame vyrauja pasagos formos arkos, kuriomis įrėminamos durys ar langai, ėmiau sukti galvą, kaip išgauti šią formą, nes tiek durys, tiek vonios langas mano namuose buvo stačiakampio formos. Sprendimą radau gana greitai – panaudojau gipso kartoną ir vandeniui atsparius dažus. Specialiojoje literatūroje šis būdas įvardijamas kaip lengviausias arkoms vidaus patalpose sukurti.

Jeigu Jums patinka arkos ir norite jas pritaikyti ne tik durims ar langams arba nenorite užsiimti kiek sudėtingu tokių arkų formavimu, galite jas pritaikyti kitaip – įrėmindami sieninius šviestuvus. Vakarais tokio interjero sprendimo kuriama prieblanda nuteiks raminančiai, atliekant vandens procedūras prieš miegą. Tai atitinka Rytų filosofiją, kurioje pagrindinį vaidmenį vaidina harmonija, neskubinama laiko.

Aksesuarai

Užbaigti vonios interjero įrengimą galima aksesuarais ir maloniomis smulkmenomis, keliančiomis asociacijas su Rytų kultūra. Egzotiškos vazos, įmantrūs ąsočiai su siaurais ir ilgais kakleliais, įvairūs bambukiniai elementai – tai detalės į kurias žvalgiausi, ruošdamasis vonios remontui ir kai kas iš tiesų krito į akį, ir papuošė mano vonios kambarį. Pasižvalgykite ir Jūs!

Ir dar keletas pastebėjimų pabaigai…

Paslaptingumas ir nekasdieniškumas – štai kas patraukia daugelio, nusprendusiųjų papuošti savo namus rytietiškais elementais, dėmesį. Na, bent jau mano akį šios savybės pakerėjo… Kiekvienas elementas tokiame interjere atrodo tarsi meno kūrinys, o jų vienuma sudaro prabangos, ramybės ir harmonijos įspūdį. O jau minėti aksesuarai gali suvaidinti pagrindinį vaidmenį, įrenginėjant vonią pagal Rytų tradicijas, jei nėra galimybės sukurti atitinkamo interjero nuo A iki Z. Tikiuosi, kad mano patirtis Jums pravers ir panaudosite ją atnaujindami savo vonios kambarį.